Dosya Dolabı

Dosya dolabı, kağıt belgeleri dosya klasörlerinde saklamak için kullanılan bir ofis mobilyasıdır. Dosya dolaplarının en yaygın iki biçimi dikey dosyalar ve yan dosyalardır. Dikey dosya dolabı, dolabın kısa tarafından uzanan çekmecelere sahiptir. Bir yan dosya dolabı, dolabın uzun tarafından uzanan çekmecelere sahiptir.

Çoğu metal dosya dolabında bir çekmeceyi açmak için parmak olarak bilinen küçük bir sürgülü mekanizmaya basılmalıdır.

Her çekmecede çekmeceyi kavramak ve çekmek için bir kol vardır. Her çekmecenin ön yüzünde genellikle kullanıcının çekmecenin içindekileri tanımlamasını sağlayan bir etiket tutucu bulunur.

Birçok dosya dolabı, saklanmakta olan belgelere yetkisiz erişimi önlemek için anahtarlı bir kilit içerir. İki tip kilit vardır. Kilidi döndüren bir anahtarla bir kam kilidi etkinleştirilir. Piston kilidi bir anahtarla açılır, ancak yalnızca kilidin gövdesine basılarak kapatılabilir. Piston kilidi, kullanıcının birkaç kabini kısa sürede hızlı bir şekilde kapatmasına ve kilitlemesine olanak tanır.

Bazı dosya dolapları, her çekmecenin arkasında takipçi blok olarak bilinen metal bir plaka veya tel yapıya sahiptir. Takipçi bloğu, çekmecenin uzunluğunu azaltmak için ileriye doğru ayarlanabilir, böylece içindeki dosya klasörleri daha kolay erişim için dikey ve çekmecenin önünde kalır.

Ebatları:

Derinlik

  • 40 cm

Uzunluk

  • 92 cm

Yükseklik

  • 100 cm
  • 130 cm
  • 198 cm
Scroll to Top
Şimdi Ara