Çelik Raf Depolama Sistemleri Hakkında

Çelik raf depolama en güvenilir ve en çok tercih edilen depolama sistemleri arasında zirvede yerini almaktadır. Çelik, hem güçlü hem de uzun süreli kullanıma uygun olduğu için hem çevre dostu hem de fiyat performans bakımından en ideal depolama ürünüdür.

Çelik raf ile depolama sistemleri sayesinde eski tip veya daha kolay zarar görme ihtimali olan sistemleri kullanmak zorunda kalınmaz. Hem doğa dostu olması hem çok güvenilir olması sayesinde bu model depolama sistemleri günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Kargo firmaları, arşivler, kütüphaneler, sirkülasyonun büyük olduğu firmalar, ürünlerini direkt yurtdışına satan üreticiler gibi çok çeşitli alanlarda çelik raf depolama sistemine başvurulur. Her ne kadar sirkülasyonun çok olduğu firmaların da tercihi olsa bile, genel kullanım olarak uzun süre sabit duracak veya yerinden az oynatılacak ürünleri depolamak için icat edilmiştir.  Örneğin, amazon gibi sirkülasyonun çok olduğu firmalarda da çelik raflı depolama sistemleri tercih edilir. Aynı şekilde avukatlık bürolarının arşiv odaları gibi yerlerde de çelik raflı depolama sistemlerine başvurulur.

Düzgün bir şekilde monte edildikten sonra milimetre bile oynamadan istediğiniz yükü taşıyabilmektedirler.  Düzgün monte edilmeyen sistemlerin yıkılma, kişiye zarar verme ve hatta can kaybına neden olabilecek kazalar oluşturma ihtimalleri vardır. Bu yüzden monte işleminin iyi bir şekilde yapıldığına emin olunması gerekir. monte işlemine güvenmediğiniz durumlarda hemen depolama işlemine başlamak yerine öncesinde biraz ağırlık yerleştirerek rafın nasıl hareketler ettiğine dikkatlice bakılabilir.

Üzerlerine yerleştirilecek ürün çeşidi ve ağırlığına göre farklı tip ve ağırlıkta üretilebilmektedir. İçerisine ufak bölmeler, gözler ekleme veya tek parça masif bir çelik sac gibi seçenekleri vardır. Çelik, demirin sertleştirilmesi, güçlendirilmesi ve kalitesinin artırılması için kullanılır. Bu güçlendirmeler sayesinde her türlü ağırlığı rahatça kaldıracak güce ulaşır.

İstenirse çelik rafların yanına veya önüne not almaya yarayacak kağıtlar eklenerek istifleme düzeni en iyi şekilde ayarlanabilir. Bu sayede arşivler içerisinde kaybolma derdi ortadan kalkar ve aranan şeye anında ulaşım fırsatı yakalanır.

Çelik raf depolama sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top
Şimdi Ara